Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)

AD-SOYAD:
ADRES:

BA Yazılım Teknoloji Eğitim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti. ; (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)

AD-SOYAD:
ADRES:

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

MADDE 2- KONU

2.1. İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın www.bilisimschool.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı internet sitesinde nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen eğitim, ürün ya da hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı ALICI’nın Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME, CAYMA VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1. Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

– Ürün/Hizmet Adı ve Temel Nitelikleri Adet Kullanım Süresi Satış Bedeli, www.bilisimschool.com’da ilgili ürün sayfasındaki ürün adı ve özellikleri.
– (KDV dahil toplam Türk Lirası) Vadeli Satış Bedeli, www.bilisimschool.com’da ilgili ürün sayfasındaki satış rakamı
– (KDV dahil toplam), www.bilisimschool.com’da ilgili ürün sayfasındaki satış rakamı

3.2. Ödeme Şekli: Kredi Kartı ile İşlem

Sipariş ödeme sayfasında sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir. ALICI’nın kredi kartı ve banka kartı bilgileri güvendedir. www.bilisimschool.com sitesi 256 bit SSL şifreleme yaparak kredi kartı ve banka kartı bilgilerini güvence altında almaktadır, bu durumu adres çubuğunda şifrelenmiş ikondan ya da https:// uzantısından teyit edilebilir. ALICI’nın kredi kartı bilgileri kesinlikle saklanmamaktadır ve kaydedilmemektedir.

3.3. Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.4. İade Prosedürü: ALICI aşağıda belirtilen iptal, iade ve cayma ile ilgili prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

a) Kredi Kartı ve İyzico ile Öde ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Sözleşmeye konu hizmet dijital içerik hizmeti olduğu için, ALICI satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. www.bilisimschool.com sitesinden kredi kartı ve İyzico ile satın alınan canlı anlatılan eğitimlerde ürün bedelinin %15’i + (Ürün Bedeli / Toplam Ders Saati) * İşlenilen Ders Saati kadar ücretin iade ya da iptal işlemi yapılamaz. Kalan tutarın iade ya da iptali yapılarak belirtilen hesaba aktarılır. www.bilisimschool.com sitesinden satın alınan video eğitimler ise dijital içerik hizmeti olduğu ve sanal (online) ürün olduğundan ve onaydan sonra ALICI’nın kullanımına açık olması sebebiyle herhangi bir iptal ve iade işlemi yapılmaz. Kredi kartı ya da İyzico ile ödeme yapıldığında, www.bilisimschool.com sitesindeki eğitim ya da ürünler ALICI’nın kullanıma otomatik ve anlık olarak açılır. Kredi kartı ya da İyzico ile ödeme yapıldığında, www.bilisimschool.com sitesindeki eğitim ya da ürünler ALICI’nın bilgisayarından, telefonundan ya da diğer cihazlarından izlemesine, okumasına, saklamasına ve indirmesine imkân tanınır. ALICI, dijital video içerik ve sanal ürün hizmeti satın aldığından dolayı her ne sebepten ötürü olursa olsun herhangi bir iptal ve iade işlemi uygulanmaz. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Sözleşmeye konu hizmet dijital içerik hizmeti olduğu için, ALICI satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. ALICI’nın havale/EFT ile ödeme yöntemlerinden biri ile www.bilisimschool.com sitesinden satın alınan canlı anlatılan eğitimlerde ürün bedelinin %15’i + (Ürün Bedeli / Toplam Ders Saati) * İşlenilen Ders Saati kadar ücretin iade ya da iptal işlemi yapılamaz. Kalan tutarın iade ya da iptali yapılarak belirtilen hesaba aktarılır. ALICI’nın havale/EFT ile ödeme yöntemlerinden biri ile www.bilisimschool.com sitesinden satın alınan video eğitimler ise dijital içerik hizmeti olduğu ve sanal (online) ürün olduğundan ve onaydan sonra ALICI’nın kullanımına açık olması sebebiyle herhangi bir iptal ve iade işlemi yapılmaz. Havale/EFT ile ödeme yapılıp sistemden onay verildiğinde, www.bilisimschool.com sitesindeki video eğitim ya da ürünler ALICI’nın kullanıma açılır. Havale/EFT ile ödeme yapılıp sistemden onay verildiğinde, www.bilisimschool.com sitesindeki eğitim ya da ürünler ALICI’nın bilgisayarından, telefonundan ya da diğer cihazlarından izlemesine, okumasına, saklamasına ve indirmesine imkân tanınır. ALICI, sanal ürün satın aldığından dolayı her ne sebepten ötürü olursa olsun herhangi bir iptal ve iade işlemi uygulanmaz. Fakat ALICI, havale/EFT ödeme seçeneği ile sisteme kayıt yaptırıp ödeme işlemini gerçekleştirmez ise www.bilisimschool.com’dan kaydı silinir. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.5. Teslimat Şekli ve Adresi:

Sözleşmeye konu hizmet dijital içerik hizmeti olduğu için, ALICI satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. ALICI, dijital eğitim içeriğini başarıyla tamamladığı takdirde ilgili eğitimin dijital sertifikası ALICI’ya gönderilir. Bu durum, ilgili eğitim ya da ürünlerin satış sayfalarında detaylıca belirtilmektedir. Dijital sertifika, ALICI’nın satın alma esnasında belirttiği e-posta adresine gönderilir. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

Teslim Edilecek Kişi: ALICI’nın satın alma esnasında belirttiği ad ve soyad

E-Posta: ALICI’nın satın alma esnasında belirttiği e-posta adresi

MADDE 4- EĞİTİM BİLGİLERİ

4.1. Satın alınan eğitim, hizmet ya da ürünün sayfasında tüm bilgiler bulunmaktadır.

4.2. Eğitimin tanıtım ve başvuru sayfasında; eğitim adı, uzaktan eğitim saati, eğitimin dili, sınav sayısı, sertifika türü, içerik sayısı, içerik başlıkları, diğer bilgiler ile prosedür bilgileri yer almaktadır.

4.3. Eğitim saati; uzaktan eğitim yöntemine göre belirlenir ve örgün eğitimden farklıdır. Eğitim tanıtım ve başvuru sayfasında belirtilen eğitim saati uzaktan eğitim saatidir. Uzaktan eğitim saati; video derslerin süresi, pdf ders notlarının süresi, ALICI’nın azami çalışma süresi ve sınav süresini kapsamaktadır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 5- EĞİTİM PROSEDÜRÜ

Eğitim prosedürü aşağıda belirtilmiştir.

5.1. Online Canlı Verilen Eğitimler

– Eğitimler, Webex, Zoom gibi video konferans programları üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile verilmektedir.
– Eğitimlerin video kayıtları ve varsa PDF ders notları Öğrenme Yönetim Sistemine ders sonrasında yüklenecektir.
– ALICI dilediği gün ve saatlerde Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden ders materyallerine erişebilir.
– Eğitimlere, internete bağlı herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayar, laptop ve Smart TV’den katılmak mümkündür.
– Eğitim içeriklerine erişim süresi toplamda 6 aydır. İlk bir ay içerisinde sınav ve dijital sertifikalandırma işlemi gerçekleşir.
– ALICI dijital sertifikayı alsa dahi 6 ay dolana kadar eğitime erişebilir.
– ALICI’ların dijital sertifikayı hak edebilmesi için internet ortamında Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden eğitimini tamamlamalı ve online test sınavına girmesi gerekmektedir. Sınavda genelde 20 test sorusu sorulur ve 30 dakika süre verilir. 2 defa sınav hakkı vardır. Puanlama % üzerinden verilir. %100 üzerinden en az %70 puan veya üzerinde bir puan alınması gerekmektedir. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. 2 sınav hakkını da kullanıp %70 puan veya üzeri bir not alamayan ALICI’ya belge ya da sertifika gibi hiçbir belge düzenlenmez.
– Eğitimini tamamlamayan, sınavına girmeyen ALICI’ya hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

5.2. Online Video ile Verilen Eğitimler

– Eğitim, uzaktan eğitim yöntemi ile verilmektedir.
– Video dersler ve varsa PDF ders notlarının tamamı daha önceden Öğrenme Yönetim Sistemine yüklenmiştir.
– ALICI dilediği gün ve saatlerde Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden ders materyallerine erişebilir.
– Eğitimlere, internete bağlı herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayar, laptop ve Smart TV’den katılmak mümkündür.
– Eğitim içeriklerine erişim süresi toplamda 6 aydır. İlk bir ay içerisinde sınav ve dijital sertifikalandırma işlemi gerçekleşir.
– ALICI dijital sertifikayı alsa dahi 6 ay dolana kadar eğitime erişebilir.
– ALICI’ların dijital sertifikayı hak edebilmesi için internet ortamında Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden eğitimini tamamlamalı ve online test sınavına girmesi gerekmektedir. Sınavda genelde 20 test sorusu sorulur ve 30 dakika süre verilir. 2 defa sınav hakkı vardır. Puanlama % üzerinden verilir. %100 üzerinden en az %70 puan veya üzerinde bir puan alınması gerekmektedir. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. 2 sınav hakkını da kullanıp %70 puan veya üzeri bir not alamayan ALICI’ya belge ya da sertifika gibi hiçbir belge düzenlenmez.
– Eğitimini tamamlamayan, sınavına girmeyen ALICI’ya hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 6- BELGELENDİRME VE SERTİFİKA TESLİMATI

6.1. Satın alma işlemi gerçekleşmesine müteakiben eğitimini tamamlayan, sınavına giren ve gerekli notu alan ALICI’ya dijital sertifika ya da belgesi e-posta adresine gönderilir. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.2. Satın alma işlemi gerçekleşmesine müteakiben eğitimini tamamlamayan, sınavına girmeyen ve gerekli notu alamayan ALICI’ya hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. ALICI hiçbir hak ya da talepte bulunamaz. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.3. Dijital sertifika gönderimi, ALICI’nın satın alma esnasında belirttiği e-posta adresine gönderilir. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.4. ALICI, eğitim ve sınav sürecini başarı ile uygulasa da uygulamasa da satın alma işlemine müteakiben yüz seksen (180) gün boyunca dijital içeriğe erişim hakkına sahip olur. Bu sürenin (180 gün) sonunda ALICI’nın dijital içeriğe erişimi kapatılır ve ALICI hiçbir hak ya da talepte bulunamaz. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 7- BİLGİLENDİRME

7.1. Eğitim bilgileri, eğitim süresi, erişim süresi, sertifika alım süresi ve sertifika gönderim süresi gibi bilgiler eğitim satın alma ve başvuru sayfasında yer almaktadır. Diğer yandan sınava son giriş tarihi, eğitim satın alma ve başvuru sayfasında süre olarak belirtilmiştir. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

7.2. SATICININ süreç ve prosedür ile ilgili olarak, ayrıca mektup, kargo, e-posta, sms mesajı, mobil mesajı, sosyal medya mesajı ve telefon ile bilgilendirme yapma gibi bir zorunluluğu yoktur. Eğitim satın alma ve başvuru sayfasında gerekli tarih, süre ve tüm eğitim bilgileri yer aldığından ALICI adı geçen bilgileri, okumuş ve kabul etmiş sayılır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 8- GENEL HÜKÜMLER

8.1. ALICI, www.bilisimschool.com internet sitesinde sözleşme konusu ürün ya da hizmete ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8.2. Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.

8.3. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

8.4. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

8.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.6. Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 9- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

9.1. İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku’dur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için ALICI işleminin yapıldığı veya ALICI ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe ALICI Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise ALICI işleminin yapıldığı veya ALICI ikametgahının bulunduğu yerdeki ALICI Mahkemeleri Yetkili olacaktır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 10- BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

10.1. İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı’nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Sipariş, ürün ya da hizmetin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.


SATICI : 
BA Yazılım Teknoloji Eğitim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.

ALICI (“ALICI”) : www.bilisimschool.com’da satın alma yapan kişi

Tarih: Satın Alma Yapılan Tarih

Mesaj Gönder
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?