Ür-Ge Projemiz

Bilişim School; Dijital atölyeler (yazılım atölyesi, siber güvenlik atölyesi) ve öğrenme yönetim sistemi ile 8-18 yaş gençlerin bilgi sistemleri konusunda bilgi ve becerilerini artırmayı hedefleyen öğrenme platformudur.

Ür-Ge Projemiz
About Us

Öğrenme Yönetim Sistemi

Bilişim School Öğrenme Yönetim Sistemi’ne her yaş grubu için dersler eklenmiştir. Dersler içerisinde canlı derslerin giriş linkleri, ders videoları, öğrenmeye yardımcı materyaller, quizler, sınavlar ve sertifika sistemi bulunmaktadır. Süreç içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlara göre sistemde geliştirmeler yapılmaktadır.

 • Ders Videoları
 • Materyaller
 • Ödevler
 • Projeler
 • Sınavlar
 • Sertifika
About Us

Dijital Atölyeler

Mevcut durumda projemizin 4 temel ayağından birisi olan Öğrenme Yönetim Sisteminin V 1.0 sürümü hazır olup aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sistemin içerik geliştirme ve yeni versiyon çalışmaları devam etmektedir.

Projemizin diğer bir ayağı olan Yazılım Atölyesinin MVP (Minimum Viable Product) sürümü Aralık ayında tamamlanmış olup, V 1.0 sürümü Şubat ayında faaliyete geçmiştir.

Siber Güvenlik Atölyesinin ise yazılım mimarisi hazır olup Eylül 2022 tarihinde V1.0 sürümünün tamamlanacağı planlanmaktadır.

h2

Yazılım ve Siber Güvenlik Atölyeleri​

 • Adım Adım Alıştırmalarla Öğrenme

  Kolaydan zora doğru giden alıştırmaları çözerek uygulamalı olarak yeni bir yazılım dilini öğrenirsin.

 • Etkileşimli Alıştırma Ortamı

  Sana öğrenme yolunda yardımcı olur. Yapılan hataların düzeltilmesi için yardım eder. Zor algoritma problemleri için sana ipuçları verir.

 • Oyunlaştırılmış Öğrenme

  Puan ve rozet kazanımı, günlük hacklatonlar ile sıkılmadan tatlı bir rekabetle öğrenirsin.

 • Gerçek Problemleri Çöz

  Sadece teorik alıştırmalarla kısıtlı kalma. Günlük hayatın gerçek sorunlarını çözerek programlama bilgini geliştir.

Information Area

Eğitimler

Bilişim School kapsamında yer alan eğitimler akademik öğretim modellerine uygun olarak tasarlanmıştır. Her bir eğitimin ilk olarak kazanımları belirlenmiş, kazanımlar öğrencilerin yaş gruplarına göre sınıflandırılmıştır.

Sonrasında bu kazanımları test edebilecek ölçme ve değerlendirme araçları belirlenmiştir. Belirlenen kazanımlar ve değerlendirme araçları doğrultusunda öğrenme etkinlikleri ve ders içerikleri tasarlanmıştır. Her eğitimin konusu günlere ayrılarak, ders planları ayrı ayrı hazırlanmıştır.

h2
About Us

TeachTech

Dijital Usta, bilgisayar bilimlerinin alt dallarında çalışmalar yürüten akademisyen ve öğretmenler ile bilişim sektöründe yer alan profesyonellerdir. Bilişim School bünyesinde eğitim verecek ustalarımız, TeachTech programını başarıyla tamamlayan adaylarımız arasından seçilmektedir. Yılda 2 kere gerçekleştirilen programın detaylarına alttaki butondan ulaşabilirsiniz.

TeachTech
About Us

Dijital Çıraklar Nasıl Yetişir?

Mesaj Gönder
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?