Teknoloji ile Öğretenlerden Olmak İstemez misin?​

Teknoloji ile Öğretenlerden Olmak İstemez misin?​

TeachTech Nedir?

Bilişim eğitimlerini K-12 grubu öğrencilerin seviyesinde tasarlayabilmek ve verimli bir şekilde anlatabilmek için gerekli teknolojik, pedagojik ve alan bilgisine (TPAB) sahip eğitim teknologları ve eğitmenler yetiştirmeyi amaçlayan ücretsiz bir eğitim programıdır.

başvur
TeachTech Nedir?
Kimler Başvurabilir?

Kimler Başvurabilir?

35 yaşını geçmemiş, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümünde 3. veya 4. sınıf öğrencisi veya mezun durumda olan, öğrenme isteğine sahip olan herkes başvurabilir.

Programın Detayları

Programın Detayları

Başlama Tarihi: 5 Mart
Süre: 30 saat
Yer: Hibrit
İçerik: Teknoloji, Pedagoji ve Alan Bilgisi Dersleri

Seçme ve Yerleştirme

Seçme ve Yerleştirme

20 kişilik kontenjan
Başvuru değerlendirme süreci
Proje
Görüşme
Son değerlendirme

Başvuru ve Kabul Süreci​

 • Başvuru Formu Doldurulması

  TeachTech programına katılmak isteyen adaylar başvuru formunu doldurur. CV'lerini gönderirler.

 • Proje Hazırlanması

  CV değerlendirilmesi sonrası TeachTech kabul şartlarına uyan ve başvuruları kabul edilen adaylarla iletişime geçilir. Verilen proje ödevini tamamlamaları beklenir.

 • Çevrimiçi Görüşme

  Proje ödevlerini başarılı bir şekilde tamamlayan adaylarla çevrimiçi görüşmeler yapılır.

 • Son Değerlendirme

  Tüm süreçler değerlendirildikten sonra programa katılacak öğrenciler belirlenir.

Information Area
About Us

Eğitim Süreci

Seçme ve Yerleştirme süreci sonucunda programa katılmaya hak kazanan öğrenciler, teknoloji, pedagoji ve alan dersleri alacaklardır. Canlı dersler, ödevler, projeler ve sınavlar yapılacak olup tüm süreçler genel notlandırmaya dahil edilecektir.
Süreç sonunda derslerin en az %70'ine katılan ve notlandırma da 75 ve üstü puan alan öğrenciler başarı belgesi almaya hak kazanacaklardır.

 • Canlı dersler
 • Ödevler
 • Projeler
 • Sınavlar

Eğitim Sonrası

Eğitim süreci tamamlandıktan sonra başarı durumuna göre belirlenen adaylar 2 ay sürecek staj programına dahil olurlar. Staj kapsamında devam eden programlarda eğitim asistanı olarak görev alırlar. Eğitmenlik ve materyal tasarlama konularında devam eden süreçleri birebir takip ederek ve uygulayarak kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Ayrıca şirkete bulundukları katma değer karşılığında belirli bir ücret alacaklardır.

Staj sonrasında ise değerlendirme yapılacaktır. Belirlenen adaylar 4 aylık işbaşı eğitim programına dahil olacaklardır. İşkur'un belirlediği günlük ücret üzerinden ödeme alarak Teknopark Ankara'da bulunan ofisimizde çalışma fırsatına sahip olacaklardır.

İşbaşı eğitim programı sonrasında öğrencilerimi, o günün şartlarında ihtiyaç olması durumunda göre tam/yarı zamanlı eğitim teknoloğu veya eğitmen olarak ekibimize katılabilecektir.

h2
About Us

Neden Katılmalıyım?​

Günümüzde çok farklı kaynaklar üzerinden eğitimler verilmektedir. Bu eğitimleri veren kişiler alanında çok yetkin olmasına rağmen, bilgileri karşı tarafa aktarmakta ve derslerin verimliliği noktasında ciddi yetersizlikler olmaktadır. Sahip olunan alan bilgisini K-12 grubunun anlayabileceği seviyeye getirebilmek için gerekli pedagojik bilgiye de ihtiyaç vardır. Ayrıca teknolojik bilgi ile bu dersleri daha eğlenceli ve verimli hale getirmek mümkündür.
TeachTech programı ile teknolojik, pedagojik ve alan bilgisi üzerinde dersler verilecektir. Bu niteliklere sahip olan bir öğretmenin vereceği dersler daha verimli olacaktır. Ayrıca öğretmenin vereceği dersleri ve ders içinde kullanılacak olan materyalleri tasarlayan eğitim teknologlarının da bu niteliklere sahip olması gerekir.
TPAB konularına hakim olan kişiler; ders anlatmak, planlamak ve materyal tasarlamak konusunda her zaman bir adım önde olacaklardır.
Join For Free

Nasıl Başvuracağım?​

Alttaki linkte bulunan formu doldurmanız gerekiyor. Buraya yükleyeceğiniz CV'nizde yazacağınız yetkinlik sahibi olduğunuz programlar vb. detaylı bilgiler girmenizi tavsiye ederiz.

başvur
h2
Mesaj Gönder
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?